Informujemy, że w dniu 16.10.2022 na trasie maratonu zamknięty będzie ruch wzdłużny. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:00 do 16:00, dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od ulicy Szylinga do Roosevelta zamknięta będzie od godziny 06:00. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych, a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu.

Zmianie ulegną również rozkłady jazdy niektórych linii tramwajowych i autobusowych. Więcej na stronie: www.ztm.poznan.pl.

21 Poznan Maraton 2022 empty sluzy drogi aletratywne v20221013 FB - Utrudnienia w ruchu

Wychodząc naprzeciw zmotoryzowanym mieszkańcom Poznania przygotowaliśmy poglądową mapę trasy wraz z jej opisem, która może być pomocna przy poruszaniu się po mieście w dniu Maratonu.

Trasę biegu oznaczono cienką granatową linią. Umieszczone na niej podwójne poprzeczne niebieskie kreski oznaczają śluzy, poprzez które będzie można przeciąć trasę biegu. Będą one czynne przed biegiem oraz w momencie, gdy stawka będzie już na tyle rozciągnięta, by bezpiecznie przeprowadzić przejazdy przez trasę.

Grube niebieskie poprzeczne kreski oznaczają miejsca, w których przecięcie trasy Maratonu jest bezkolizyjne i możliwe w każdym momencie trwania biegu. Dotyczą one przejazdów:

  • ulicami Dolna Wilda i Droga Dębińska pod ul. Hetmańską,
  • ulicą Krzywoustego nad Inflancką,
  • ulicą Niestachowską nad Warmińską
  • poprzez węzeł Dąbrowskiego / Polska / Świętego Wawrzyńca (bezkolizyjny wjazd do miasta od ul. Dąbrowskiego jest możliwy tunelem w stronę Świętego Wawrzyńca, a dalej ulicami Żeromskiego i ponownie Dąbrowskiego. Bezkolizyjny wyjazd z miasta taką samą trasą – ulicą Św. Wawrzyńca w stronę Dąbrowskiego).

Zielone linie pokazują propozycję dojazdu do centrum Poznania, dworca kolejowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich od strony autostrady A2. Sugerowany dojazd powinien odbywać się poprzez węzły:

  • Luboń (ulicami Dolna Wilda – Piastowska – Droga Dębińska do AWF)
  • Krzesiny (ulicą Krzywoustego do AWF)

Czerwona linia pokazuje bezkolizyjny dojazd do lotniska Ławica. Rekomendujemy kierowanie się w stronę ul. Świętego Wawrzyńca (z północnej części Poznania ulicą Niestachowską lub alternatywnie Lutycką, a z centrum ulicami Dąbrowskiego i Żeromskiego), dalej ulicą Dąbrowskiego do Przeźmierowa – zjazd ulicami Wichrową, Rzemieślniczą do Rynkowej i dalej w stronę ul. Bukowskiej. Po skręcie w ulicę Bukowską można kierować się w stronę lotniska. Rekomendowany dojazd można zobaczyć klikając w link: https://goo.gl/maps/VnGHnAFWrY5W2VFf7

Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, w miarę możliwości i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, otwierane będą kolejne odcinki ulic. Najdłużej – do ok. godz. 15.00 – z utrudnieniami należy się liczyć na ulicy Bułgarskiej oraz Grunwaldzkiej (od Bułgarskiej do MTP). Na tym odcinku będzie bowiem przebiegała zarówno początkowa, jak i końcowa część trasy.

Źródła informacji

Wszelkich informacji odnośnie poruszania się po mieście w dniu Maratonu można uzyskać dzwoniąc od czwartku do niedzieli (13 – 16 października) pod nr telefonu: 502 622 438. Nasz koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu półmaratonu).

Godziny pracy koordynatora:

  • 13.10.2022 w godz. 17:00 – 20:00
  • 14.10.2022 w godz. 17:00 – 20:00
  • 15.10.2022 w godz. 10:00 – 20:00
  • 16.10.2022 w godz. 07:00 – 15:00

Informacje można uzyskać pisząc e-mail na adres: utrudnieniawruchu@marathon.poznan.pl

Uwaga, powyższy adres mailowy będzie działał wyłącznie w dniach 12-14 października 2022. Odpowiedzi na zapytania wysłane na ten adres mogą przychodzić z opóźnieniem.

Dodatkowo od poniedziałku 10 października do piątku 14 października br. w godz. 7:30 – 20:00. do dyspozycji mieszkańców Miasta Poznania będzie infolinia Poznań Kontakt: 61 646 33 44.

logo4k poznan kontakt - Utrudnienia w ruchu

W dniu imprezy można korzystać z aplikacji Waze, w której aktualizowane będą na bieżąco utrudnienia w ruchu na trasie 21. Poznań Maratonu.

logo waze 150x42 - Utrudnienia w ruchu