Informujemy, że w dniu 22.10.2023 na trasie maratonu zamknięty będzie ruch wzdłużny. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 7:45 do 16:00, dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od ulicy Szylinga do Roosevelta zamknięta będzie od godziny 06:00. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych, a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu.

Zmianie ulegną również rozkłady jazdy niektórych linii tramwajowych i autobusowych. Więcej na stronie: www.ztm.poznan.pl.

22 Poznan Maraton 2023 empty utrudnienia - Utrudnienia w ruchu

Wychodząc naprzeciw zmotoryzowanym mieszkańcom Poznania przygotowaliśmy poglądową mapę trasy wraz z jej opisem, która może być pomocna przy poruszaniu się po mieście w dniu Maratonu.

Trasę biegu oznaczono cienką granatową linią. Umieszczone na niej podwójne poprzeczne czerwone kreski z numerkami oznaczają śluzy, poprzez które będzie można przeciąć trasę biegu. Będą one czynne przed biegiem oraz w momencie, gdy stawka będzie już na tyle rozciągnięta, by bezpiecznie przeprowadzić przejazdy przez trasę. Pełen spis śluz znajduje się na dole strony.

Grube niebieskie poprzeczne kreski oznaczają miejsca, w których przecięcie trasy Maratonu jest bezkolizyjne i możliwe w każdym momencie trwania biegu. Dotyczą one przejazdów:

 • ulicami Dolna Wilda i Droga Dębińska pod ul. Hetmańską,
 • ulicą Krzywoustego nad Inflancką,
 • ulicą Niestachowską nad Warmińską
 • poprzez węzeł Dąbrowskiego / Polska / Świętego Wawrzyńca (bezkolizyjny wjazd do miasta od ul. Dąbrowskiego jest możliwy tunelem w stronę Świętego Wawrzyńca, a dalej ulicami Żeromskiego i ponownie Dąbrowskiego. Bezkolizyjny wyjazd z miasta taką samą trasą – ulicą Św. Wawrzyńca w stronę Dąbrowskiego).

Zielone linie pokazują propozycję dojazdu do centrum Poznania, dworca kolejowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich od strony autostrady A2. Sugerowany dojazd powinien odbywać się poprzez węzły:

 • Luboń (ulicami Dolna Wilda – Piastowska – Droga Dębińska do AWF)
 • Krzesiny (ulicą Krzywoustego do AWF)

Czerwona linia pokazuje bezkolizyjny dojazd do lotniska Ławica. Rekomendujemy kierowanie się w stronę ul. Świętego Wawrzyńca (z północnej części Poznania ulicą Niestachowską lub alternatywnie Lutycką, a z centrum ulicami Dąbrowskiego i Żeromskiego), dalej ulicą Dąbrowskiego do Przeźmierowa – zjazd ulicami Wichrową, Rzemieślniczą do Rynkowej i dalej w stronę ul. Bukowskiej. Po skręcie w ulicę Bukowską można kierować się w stronę lotniska. Rekomendowany dojazd można zobaczyć klikając w link: https://goo.gl/maps/VnGHnAFWrY5W2VFf7

Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, w miarę możliwości i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, otwierane będą kolejne odcinki ulic. Najdłużej – do ok. godz. 15.00 – z utrudnieniami należy się liczyć na ulicy Bułgarskiej oraz Grunwaldzkiej (od Bułgarskiej do MTP). Na tym odcinku będzie bowiem przebiegała zarówno początkowa, jak i końcowa część trasy.

Interaktywna mapa utrudnień

Na których ulicach spotkacie utrudnienia? Które śluzy będą w danym momencie zamknięte, a które otwarte? Na których ulicach powrócił już normalny ruch? Na te pytania odpowie Wam mapa, która aktualizowana będzie w czasie rzeczywistym. Klikajcie i korzystajcie! Mapę przygotowały Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Źródła informacji

Wszelkich informacji odnośnie poruszania się po mieście w dniu Maratonu można uzyskać dzwoniąc od czwartku do niedzieli (19 – 22 października) pod nr telefonu: 502 622 438. Nasz koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu maratonu).

Godziny pracy koordynatora:

 • 19.10.2023 w godz. 16:00 – 22:00
 • 20.10.2023 w godz. 16:00 – 23:00
 • 21.10.2023 w godz. 10:00 – 23:00
 • 22.10.2023 w godz. 07:00 – 15:00

Informacje można uzyskać pisząc e-mail na adres: utrudnieniawruchu@marathon.poznan.pl

Odpowiedzi na zapytania wysłane na ten adres mogą przychodzić z opóźnieniem.

Dodatkowo w październiku informacji na temat utrudnień będzie udzielała infolinia Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Działa ona w godz. 7:30 – 20:00.

logo4k poznan kontakt - Utrudnienia w ruchu

Spis śluz na trasie Maratonu

 1. Grunwaldzka / Szylinga
 2. Grunwaldzka / Wojskowa
 3. Rondo J.N. Jeziorańskiego
 4. Grunwaldzka / Grochowska
 5. Grunwaldzka / Jugosłowiańska / Bułgarska
 6. Grunwaldzka / Rondo K. Skubiszewskiego
 7. Cmentarna – wyjazd z parkingu z Cmentarza
 8. Bułgarska / Ptasia
 9. Bułgarska / Marcelińska
 10. Bułgarska / Łubieńskiej
 11. Bułgarska / Bukowska / Polska
 12. Bukowska / Kolorowa
 13. Bukowska / Leśnych Skrzatów
 14. Złotowska / Brzechwy
 15. Cmentarna / Grunwaldzka / Wieruszowska
 16. Jugosłowiańska / Taczanowskiego
 17. Promienista / Ściegiennego
 18. Ściegiennego / Arciszewskiego
 19. Arciszewskiego / Palacza
 20. Hetmańska / Kasprzaka
 21. Hetmańska / Głogowska
 22. Hetmańska / Dmowskiego
 23. Hetmańska / Kolejowa
 24. Hetmańska / 28 czerwca 1956r.
 25. Hetmańska / Rolna
 26. Rondo Starołęka
 27. Zamenhofa / Krucza
 28. Zamenhofa / Obrzyca
 29. Piłsudskiego / Chyżańska
 30. Piłsudskiego / Inflancka
 31. Piłusudskiego / Mieszkowska
 32. Inflancka / Bobrzańska
 33. Inflancka / Wiatraczna
 34. Inflancka 20 / wyjazd z os Lecha
 35. Chartowo / Kurlandzka
 36. Baraniaka / Inflancka
 37. Baraniaka / Katowicka
 38. Baraniaka / Jana Pawła II
 39. Estkowskiego / Garbary
 40. Solna / Al. Marcinkowskiego
 41. Solna / Al. Niepodległości / Nowowiejskiego
 42. Nowowiejskiego / Pułaskiego / Al. Wielkopolska
 43. Al. Wielkopolska / Nad Wierzbakiem / Małopolska
 44. Św. Wawrzyńca / Polska
 45. Polska / Nowina