Prelekcje dla biegaczy to seria spotkań ze znanymi i cenionymi specjalistami ze świata sportu, medycyny i z autorytetami z dziedzin pokrewnych.

Tegoroczne prelekcje będą odbywać się 19. października w Sali Zielonej na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Pobierz: program prelekcji (PDF)

Poznaj tegorocznych prelegentów

 

Grabiński i Kęsy

Marcin Grabiński

Marcin Grabiński, jest niewidomym maratończykiem i biega w kategorii T11. Od 1998 r. choruje na zespół Lebera, który objawia się obustronnym zanikiem nerwu wzrokowego. Niewidomy maratończyk, reprezentant i Mistrz Polski legitymuje się rekordem życiowym 02:52:52. Jako 12-sty zawodnik w swojej kategorii zameldował się na mecie podczas mistrzostw świata w Londynie w 2019 roku.

Marcin Kęsy

Maratończyk, zawodnik legitymujący się wynikami: 5 km – 00:15:22 10 km – 00:31:33 15 km – 00:50:03 Półmaraton – 01:10:47 Maraton – 02:28:36. Współtwórca i założyciel oraz trener grupy PRO366. Licencjonowany przewodnik Reprezentacji Polski kategorii T11, Uczestnik Mistrzostw Świata – Londyn 2019.

Od 2017 roku Marcin Grabiński i Marcin Kęsy razem trenują i zdobywają kolejne biegowe sukcesy. Ich ostatnim osiągnięciem był start w Virgin Money London Marathon 2019, w ramach którego odbywały się Mistrzostwa Świata w Maratonie. Polski duet w Londynie zajął 12. lokatę. Obecnie Polacy trenują mając w planach występ na paraolimpiadzie Tokio 2020.

Temat wykładu: Grabiński i Kęsy: Maraton bez barier.

Damian Wiatrowski

Damian Wiatrowski

Kolejnym mówcą tegorocznych prelekcji będzie Damian Wiatrowski – twórca bloga motywatordietetyczny.pl, na którym pomaga zrozumieć jak lepsze wybory żywieniowe wpływają na ogólną kondycję naszego ciała. Autor ponad tysiąca artykułów o odżywianiu, zdrowiu i ruchu. Jego publikacje na blogu, Facebooku, Instagramie i Youtube śledzi codziennie ponad 270 tysięcy osób. Damian pomaga również zawodowym sportowcom w planowaniu strategii żywieniowej w celu maksymalizacji efektów fizycznych w dniu zawodów.

Pod swoimi skrzydłami ma m.in.: Jakuba Krzewinę, jednego z 4 zawodników halowych mistrzów świata z Birmingham z 2018 roku, w których nasza sztafeta 4x400m zdobyła złoty medal ustanawiając nowy rekord świata.

Dowiedz się więcej na: www.motywatordietetyczny.pl

Temat wykładu: Strategia żywieniowa maratończyka na bazie planu Jakuba Krzewiny – halowego mistrza świata w sztafecie 4×400m.

Leszek Furmann

Leszek Furmann

Leszek Furmann jest absolwentem Akademii Trenerów Mentalnych, najbardziej prestiżowej szkoły przygotowującej do zawodu trenera mentalnego w Polsce. Był podopiecznym trenera mentalnego polskiej kadry siatkarzy i złotego medalisty mistrzostw świata w siatkówce – Jakuba B. Bączka, u którego zdobywał pierwsze zawodowe szlify. Obecnie prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji miękkich oraz pracuje jako trener mentalny sportowców, m.in. zespołu żużlowego PSŻ Poznań. Psychologiczne i mentalne aspekty osiągania sukcesu to jego konik.

Temat wykładu: Legalny doping – zastrzyk siły mentalnej sportowca

Radosław Hojszyk

Radosław Hojszyk

Radosław Hojszyk to kolejny zaproszony gość tegorocznych prelekcji. Jest absolwentem studiów magisterskich kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Współpracę ze sportowcami rozpoczął od razu po studiach. Był fizjoterapeutą w KKS Lech Poznań, w latach 2014-18 pracował w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Był członkiem sztabu medycznego podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie, Mistrzostw Europy w Amsterdamie, a także Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz Uniwersjady w Taipei. Ponadto jest prezesem Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego „Integracje”.

Temat wykładu: Biegacz u fizjoterapeuty. Co zrobić, by bieganie nie prowadziło na kozetkę.

Patrycja Bereznowska

Patrycja Bereznowska

Doktor nauk biologicznych, trenerka jeździectwa II stopnia i wreszcie biegaczka – maratonka, ultramaratonka MISTRZYNI! Zwyciężczyni najtrudniejszego biegu na świecie – Badwater w USA, w którym pokonała 135 mil i pobiła rekord trasy. Ponadto jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata w biegu 24-godzinnym. W 2017 r. przez IAU Światowa Organizacja Ultramaratonów przyznany jest został tytuł najlepszej ultramaratonki na świecie.

Temat wykładu: Badwater kontra Spartathlon. Podobieństwa i różnice.