W trosce o zdrowie Maratończyków wraz z Grupą LUX MED proponujemy dwa pakiety badań, które pozwolą ocenić, czy stan zdrowia jest wystarczający, by móc startować w Maratonie lub na innych dystansach. Gorąco namawiamy do przeprowadzenia badań, ponieważ zdrowie jest najważniejsze!

Specjalna oferta badań obejmuje dwa pakiety:

Bezpieczne Uprawianie Sportu Kardio Sport (oferta)

Podstawowa diagnostyka kardiologiczna z wydaniem zaświadczenia uprawniającego do udziału w amatorskich imprezach biegowych na terenie Polski.

Uprawiasz sport regularnie, a może potrzebujesz zaświadczenia o stanie zdrowia dającego możliwość startu w zawodach biegowych dla amatorów?

Czy wiesz, jakiemu wysiłkowi fizycznemu jest w stanie podołać Twój organizm?

Weź udział w programie Bezpieczne Uprawianie Sportu i wykonaj podstawową diagnostykę kardiologiczną.

Badania laboratoryjne wykonywane w ramach programu umożliwiają jakościową i ilościową ocenę składu krwi obwodowej, która może pozwolić na wcześniejsze wykrycie wielu chorób i jednocześnie dostarcza informacji o funkcjonowaniu całego organizmu. Jednym z elementów programu jest również ocena podstawowych wskaźników ryzyka wystąpienia cukrzycy oraz miażdżycy prowadzących do chorób układu sercowo-naczyniowego. Badanie kreatyniny pozwala natomiast na podstawową ocenę funkcji nerek.

W ramach programu zostaną także wykonane badania czynnościowe pod kątem sportowym – EKG spoczynkowe, które rejestruje czynność elektryczną serca i pozwala na ocenę jego rytmu i częstości pracy oraz na wykrycie nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego. Dodatkowo w przypadku braku przeciwwskazań medycznych zostanie także przeprowadzona próba wysiłkowa, pozwalająca na ocenę wydolności fizycznej organizmu. Poddając organizm zwiększonemu obciążeniu przy jednoczesnym monitorowaniu zapisu EKG i kontroli ciśnienia tętniczego krwi, można lepiej ocenić pracę Twojego serca.

Badanie funkcjonalne FMS – test sprawności narządu ruchu (oferta)

Czy wiesz, że nawet niewielkie zaburzenia ruchu mogą utrudniać wykonywanie najprostszych codziennych czynności oraz prowadzić do urazów? Mogą także przeszkadzać nam w osiąganiu zadowalających wyników w sporcie. Proste badanie pomoże ocenić jakość Twojego ruchu i rozpoznać ewentualne ograniczenia funkcjonalne i asymetrie.

Badanie polega na wykonaniu 7 podstawowych zadań ruchowych:

  • głęboki przysiad
  • przeniesienie nogi nad poprzeczką
  • ocena ruchomości obręczy barkowej
  • aktywne uniesienie wyprostowanej nogi
  • ugięcie ramion w podporze (pompka)
  • test stabilności tułowia

Badanie wykonuje się za pomocą specjalistycznego przyboru przypominającego półtorametrową deskę z narysowaną miarą. Po przeprowadzonej ocenie zapoznasz się ze szczegółowymi informacjami na temat ewentualnych zaburzeń Twojego układu ruchu oraz otrzymasz sporządzony przez specjalistę raport podsumowujący badanie.

Aby skorzystać z oferty specjalnej badań, należy w trakcie zakupu badania na stronie https://emarket.luxmed.pl/eMarket podać hasło POZNANMARATON2019.

Z oferty specjalnej można skorzystać wielokrotnie do dnia 30 listopada 2019 r.