Woda z kranu jest zdrowa!

Podobnie jak podczas zeszłorocznej imprezy, biegacze 19. PKO Poznań Maratonu będą pić na trasie wodę dostarczoną przez poznańskie wodociągi. O tym, że woda z kranu jest zdrowa, czysta i zdatna do spożycia,  Aquanet przekonuje od lat w swoich kampaniach reklamowych. Argumentów przemawiających za piciem wody z kranu jest wiele. Dlaczego więc warto pić poznańską kranówkę? Przede wszystkim ze względu na jej cenę, która wynosi 4,78 zł za 1m3 zimnej wody. Często trudno wyobrazić sobie jaka to ilość, ale 1m3 to 1000 litrów, czyli dla zobrazowania 4000 kubków herbaty, 1000 butelek wody, 20 pralek z praniem czy 7 kąpieli w wannie.

Kolejnym argumentem jest  wysoka jakość poznańskiej kranówki. Nad jakością wody do picia czuwa Laboratorium Aquanetu, które posiada wszelkie możliwe certyfikaty badawcze oraz odpowiednio wykształcony i doświadczony personel. Laboratorium od lat bada jakość wody pitnej, zarówno na Stacjach Uzdatniania, jak i w wielu punktach sieci miejskiej Poznania.

Woda dostarczana przez Aquanet jest zatem bezpieczna dla zdrowia, ale co ważniejsze zawiera wysokie stężenia dwóch drogocennych dla organizmu człowieka pierwiastków- wapnia i magnezu, zwanych potocznie „pierwiastkami życia”. To one odpowiadają za utrzymanie prawidłowej gospodarki elektrolitycznej człowieka, uzupełniają braki w diecie i zmniejszają ryzyko zachorowalności na choroby układu krążenia. Szacuje się, że w typowej dziennej diecie przeciętnego Polaka brakuje 30 % tych niezbędnych dla zdrowia biopierwiastków. Woda z kranu nie tylko zaspokaja pragnienie, ale pozwala niwelować ich niedobory. Wapń i magnez są bowiem znacznie łatwiej przyswajalne z wody niż z pożywienia, sam magnez zawarty w wodzie wchłania się 30 razy lepiej niż zawarty w pożywieniu.

Dla osób aktywnych fizycznie oraz uprawiających sport to ważne informacje, gdyż to im w szczególności  zaleca się picie wody z dużą zawartością mikroelementów przed, w trakcie i po znaczącym wysiłku fizycznym. W ten sposób zapobiega się odwodnieniu organizmu i uzupełnia wypocone sole mineralne. Mamy więc nadzieję, że poznańska kranówka po raz kolejny sprawdzi się na tak ważnej imprezie sportowej jak 19. PKO Poznań Maraton, ale także zagości na stałe w domach poznaniaków.