Wasze 42 km i 195 m marzeń

20. PKO Poznań Maraton to jubileuszowa edycja biegu, która wymaga wyjątkowej oprawy. Z tego względu postanowiliśmy także Was zaangażować we współorganizację najważniejszego elementu imprezy.

Do 5 marca mogliście przysyłać nam propozycje Waszej trasy marzeń na koronnym dystansie. Otrzymaliśmy od Was dużo starannie rozpisanych i rozrysowanych map. Pamiętaliście o każdym kilometrze i doskonale połączyliście trasę z elementami infrastruktury miasta.

Przejrzeliśmy wnikliwie każdą z Waszych propozycji. Wiemy za jakim formatem trasy tęsknicie i jakie ulice chcecie omijać szerokim łukiem. Dobitnie daliście nam do zrozumienia, że podbieg na Św. Wawrzyńca to dla większości z Was moment krytyczny, którego nie chcecie powtarzać. Zauważyliśmy, że bardzo zależy Wam także,by podczas trasy tegorocznego maratonu pokazać piękno Poznania, wielowymiarowe centrum, urok poznańskich Jeżyc, a przede wszystkim Stadion Miejski.

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane propozycje, a także za ogromne zaangażowanie z Waszej strony. Przed nami szereg spotkań ze służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za organizację ruchu. Finał rozmów pokaże, które z Waszych propozycji będą mogły się urzeczywistnić.

20. PKO Poznań Maraton startuje 20 października. Tylko do 30 kwietnia opłata startowa wynosi 120 złotych. Zarejestruj się już dziś!

42 km i 195 m marzeń