W namiocie, hali i na targach – metamorfozy Poznań Sport Expo

Nieodłącznym punktem poznańskiego maratonu są targi Poznań Sport Expo. I podczas gdy obecnie większość odwiedzających swobodnie przechadza się pomiędzy stoiskami kolejnych wystawców, badając poziom tkanki tłuszczowej czy dobierając odpowiednią suplementację, mało kto pamięta, że jeszcze kilka lat temu było zupełnie inaczej.

Całe targi w jednym namiocie

Pierwsze wzmianki o organizowanych podczas maratonu targach pojawiają się od jego pierwszej edycji. Nosiły one nazwę Expo Maraton i mieściły się w miasteczku biegowym na poznańskiej Malcie. Od 2004 roku organizowane były w tętniącym życiem namiocie, w którym, w okazyjnych cenach, można było kupić profesjonalny sprzęt do biegania, w tym buty i odzież sportową.

Istotną zmianą dla targów sportowych był 2010 rok. Wtedy to znacznie zwiększyła się liczba stoisk i wystawców, gdyż siedzibę biura zawodów zaaranżowano w hali widowiskowo – sportowej Arena. Targi stały się wówczas bardziej rozpoznawalne, urozmaicone i atrakcyjne dla odwiedzających.

Drugą, znaczącą przemianę przeszły podczas organizacji 13. edycji Poznań Maratonu, kiedy to miasteczko biegowe, w tym również start i metę, przeniesiono na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Odbywające się wtedy Poznań Sport Fair przyciągnęły tłumy.

Na stoiskach królowały akcesoria i odzież dla biegaczy, sprzęt sportowy, odżywki, suplementy diety, a także książki poświęcone tematyce biegania czy też zdrowego odżywiania dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Uzupełnieniem oferty targowej były stoiska rowerowe, dla rolkarzy, przedstawicielstwa innych europejskich maratonów i ośrodków sportowych, czy też porady lekarzy i specjalistów w dziedzinie szeroko pojętej profilaktyki w sporcie.

Obecnie współpraca Poznań Maratonu i Międzynarodowych Targów Poznańskich owocuje kolejnymi udanymi edycjami imprezy. Targi Poznań Sport Expo przyciągają zarówno mieszkańców miasta, jak i startujących zawodników, których łączy pasja do sportu. Ponadto jest to miejsce „na czasie”, w którym można zapoznać się z nowinkami jakie oferuje rynek branży sportowej. Tegoroczna 5 edycja Poznań Sport Expo odbędzie się w dniach od 18 do 20 października, na którą już dziś wystawców oraz maratończyków serdecznie zapraszamy!

Godziny otwarcia targów dla zwiedzających

18.10.2019 – 10:00-20:00
19.10.2019 – 10:00-20:00
20.10.2019 – 7:00-16:00

Osoba do kontaktu
Elżbieta Cytryńska
tel. +48 61 869 26 00 / kom. +48 691 026 745
e-mail: elzbieta.cytrynska@grupamtp.pl

Więcej o Poznań Sport Expo: sportexpo.mtp.pl