Informacje ogólne – bieg, odbiór pakietów

PYTANIE: Gdzie mogę wystartować?

Wszędzie! We wszystkich zakątkach Polski, a nawet świata. Zawodnik sam ustala, gdzie będzie start i meta jego biegu i czyni to na własną odpowiedzialność.

PYTANIE: Kiedy odbędzie się PKO Poznań Virtual Run?

PKO Poznań Virtual Run odbędzie się 17 i 18 października 2020. Jeżeli chodzi o godzinę – to tą można dostosować do własnych potrzeb. Na przebiegnięcie wybranego wcześniej dystansu zawodnicy mają całe dwie doby od soboty g. 00.01 aż do niedzieli 24.00.

PYTANIE: Jaki dystans mogę pobiec?

 • 5 km
 • 10 km
 • Półmaraton (21,097 km)
 • Maraton (42,195 km)

Zawodnik wybrany przez siebie dystans może pokonać na dowolnym terenie, przy zachowaniu dystansu społecznego, zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz GIS. Zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania ustawy „Prawo o ruchu drogowym”, o ile trasa ich biegu przebiega drogami.

PYTANIE: Jak mogę odebrać pakiet startowy?

Są dwie możliwości:

 • odbiór osobisty
 • odbiór za pośrednictwem przesyłki kurierskiej

Niezależnie którą opcję wybierzesz pakiety będą dostępne od 16.11.2020.

Szczegóły

a) odbiór osobisty: pakiety startowe będzie można odbierać w siedzibie POSiR Dział Organizacji Imprez i Marketingu pok. 201, 202, 204/ w terminie 16.11 – 16.12.2020 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00)

b) odbiór za pośrednictwem przesyłki kurierskiej: opcja dla osób, które w formularzu zgłoszeniowym zaznaczyły chęć wysyłki za pośrednictwem kuriera oraz uiściły dodatkową opłatę

Koszulki oraz medale zostaną wysłane przesyłką kurierską w ciągu miesiąca od dnia zakończenia biegu. W przypadku, gdy zawodnik nie odbierze zaadresowanej paczki i wróci ona do Organizatora, zawodnik w celu ponownej wysyłki zobowiązany jest do pokrycia kosztu kolejnej wysyłki.

PYTANIE: Czy mogę zmienić decyzję odnośnie formy dostarczenia pakietu?

Tak. Decyzję możesz zmienić nawet po biegu, nie później jednak niż do 16.11.2020.
W tym celu należy skontaktować się z nami pod adresem e-mail: info@marathon.poznan.pl

PYTANIE: Czy do startu potrzebne są aktualne badania lekarskie?

Nie są wymagane. Zalecamy jednak, by przed startem w PKO Poznań Virtual Run dokonać stosownych badań medycznych lub konsultacji lekarskiej w zależności od wieku oraz kondycji fizycznej zawodnika.

PYTANIE: Czy muszę pobiec z numerem startowym?

Nie. Po dokonaniu rejestracji zawodnik otrzyma numer startowy w pliku pdf. Numer można wydrukować i przymocować do koszulki w czasie biegu, jednak nie jest to konieczne.

PYTANIE: Mam mniej niż 18 lat. Czy mogę wystartować?

Nie. W PKO Poznań Virtual Run prawo startu mają osoby, które najpóźniej w dniu 17 października 2020r. ukończą 18 lat.

PYTANIE: Chciałbym wziąć udział w biegu jadąc na rolkach, wrotkach, deskorolkach, bądź z kijami treningowymi. Czy jest to możliwe?

Nie. W PKO Poznań Virtual Run udział biorą jedynie biegacze i osoby na wózkach. Niedozwolone są również rowery oraz inne urządzenia mechaniczne.

Liczenie czasu oraz klasyfikacje

PYTANIE: Jaki mam limit czasu?

Uczestników PKO Poznań Virtual Run nie obowiązuje limit czasu, prócz faktu, że bieg musi odbyć się w dniach 17 i 18 października 2020 r., w godz. od 00.01 w sobotę do 24.00 w niedzielę.

PYTANIE: Czy muszę biec z aplikacją PKO Poznań Virtual Run?

Nie, ale sugerujemy jej posiadanie. Można użyć innego urządzenia rejestrującego np. Endomondo, Strava. Ważne jest, aby zawodnik miał możliwość przesłania zdjęcia ekranu z zarejestrowanym biegiem (tzw. zrzut ekranu) prezentującego bieg z widocznym dystansem i czasem. Zrzut zdjęcia ekranu musi zawierać informacje takie jak: pokonany dystans, czas i data. Należy go przesłać do dnia 25 października 2020r. do godz. 23.59 za pomocą znajdującego się na stronie internetowej: www.marathon.poznan.pl formularza bądź poprzez aplikację mobilną.

PYTANIE: Jak zapisać czas w aplikacji Poznań Virtual Run?

W przypadku biegu z aplikacją Poznań Virtual Run:

 1. Przed startem upewnij się, że masz najbardziej aktualną wersję aplikacji, a sama aplikacja ma wszystkie niezbędne zgody do poprawnego działania (w szczególności zgoda na działanie w tle oraz wyłączenie oszczędzania energii)
 2. Uruchom aplikację
 3. Wybierz wydarzenie (dystans), w którym bierzesz udział
 4. Wciśnij „Rejestruj wyścig” i wprowadź swój numer startowy oraz adres mailowy podany podczas rejestracji
 5. Po poprawnym zalogowaniu, pokaże się ekran rejestracji dystansu
 6. Wciśnij start i rozpocznij bieg
 7. Po osiągnięciu dystansu aplikacja automatycznie zatrzyma czas i pokaże okno podsumowujące
 8. Po wgraniu wyniku do systemu, aplikacja aktywuje zakładkę „Mój wynik”, gdzie zobaczysz aktualne miejsce

Na dokładność zapisu trasy poprze GPS wpływa wiele czynników, m.in.: model telefonu, system operacyjny, sieć komórkowa, aktualne warunki atmosferyczne, etui/pokrowiec, miejsce startu i dostępność satelit GPS. Należy pamiętać również, aby aplikacja miała zgodę na działanie w tle.

W związku z powyższym, sugerujemy dublowanie śledzenia GPS aplikacją, której używasz na co dzień do treningów lub zegarkiem GPS. Dotyczy to w szczególności dystansu półmaratonu oraz maratonu.

Android:

Aplikacja powinna posiadać zgodę na pracę w tle (USTAWIENIA – APLIKACJE – Poznań Virtual Race – BATERIA – należy zezwolić na pracę aplikacji w tle. Wyłączona powinna być również opcja optymalizacji energii.

iOS (iPhone):

Aplikacja powinna posiadać zgodę na odświeżanie w tle (USTAWIENIA – Poznań Virtual Race – ODŚWIEŻANIE W TLE włączone).

Podczas pierwszego uruchomienia, aplikacja zapyta o wydanie zgody na śledzenie/lokalizację GPS oraz dostęp do aparatu. Musisz wyrazić zgodę na obie funkcje aby aplikacja mogła poprawnie pracować.

PYTANIE: Jak zapisać czas w przypadku wyboru startu z własną aplikacją śledzącą lub zegarkiem GPS?

W przypadku wyboru startu z własną aplikacją śledzącą lub zegarkiem GPS, należy:

 • wgrać minimum jeden, maksymalnie 3 pliki graficzne (rozszerzenie pliku .jpg lub .png, wielkość pliku, max 2mb)
 • wpisać mail rejestracyjny (podany przy rejestracji)
 • wpisać numer startowy
 • wpisać czas

Opcja wgrania wyniku będzie dostępna 17 i 18 października zarówno w aplikacji poprzez „Wgraj swój wynik), jak i również przez stronę internetową korzystając z opcji DODAJ WYNIK

Akceptowane będą tylko te wyniki, na których zrzucie ekranu będzie widoczna data, dystans oraz czas. W przypadku, gdy na zrzucie ekranu dystans jest minimalnie większy niż ten wymagany do przebiegnięcia, brany pod uwagę jest czas ze zrzutu, a nie ten skorygowany do dystansu wydarzenia.

PYTANIE: W jaki sposób prowadzona będzie klasyfikacja generalna?

Klasyfikacja generalna i wiekowa odbędzie się na podstawie czasów netto wszystkich uczestników PKO Poznań Virtual Run.

PYTANIE: Jakie są pozostałe klasyfikacje?

Przewidujemy kilka klasyfikacji, by każdy znalazł coś dla siebie:

 • Generalna – kobiet, mężczyzn
 • Wiekowa – kobiet i mężczyzn: 18-20, 21 – 30, 31 – 40, 41 – 50, 51 – 60, 61 – 70, 71 i więcej lat. Klasyfikacja wiekowa nie dotyczy zawodników na wózkach
 • Najlepsza poznanianka i najlepszy poznaniak
 • Najstarsza uczestniczka i najstarszy uczestnik
 • Generalna – zawodniczek i zawodników niepełnosprawnych na wózkach z napędem bezpośrednim (wózki aktywne, bez przystawek typu freewheel, eway, itp.), z napędem bezpośrednim (wózki sportowe – rim-push), z napędem pośrednim (handbike, łańcuchowe)
 • Drużynowa – w drużynie musi być minimum 6 osób. Do klasyfikacji drużyny liczą się 4 najlepsze czasy. Przy rejestracji należy wpisać w rubryce „drużyna, grupa, klub” – nazwę drużyny (nazwa musi zostać wpisana tak samo dla wszystkich uczestników).
 • Wojewódzka – klasyfikacja najlepszych wyników według osób, które zaznaczyła dane województwo w momencie rejestracji do biegu

Po biegu

PYTANIE: Jak otrzymam swój wynik?

Nieoficjalne wyniki PKO Poznań Virtual Run będą zamieszczone na stronie biegu bezpośrednio po biegu. Wyniki oficjalne PKO Poznań Virtual Run będą zamieszczane po uzyskaniu zdjęć/zrzutów ekranu przez zawodników w dniu 26 października 2020 r.

Dane uczestników (imię, nazwisko, rok urodzenia, miejscowość, kraj, klub, kategoria wiekowa, drużyna klasyfikowana, czas netto, kraj, płeć) PKO Poznań Virtual Run zostaną zamieszczone w wynikach końcowych biegu na stronie internetowej biegu o ile uczestnik wyrazi na to zgodę. W przypadku braku zgody uczestnika na umieszczenie ww. danych w oficjalnych wynikach umieszczony zostanie wyłącznie numer startowy uczestnika oraz jego czas.

PYTANIE: Mam pytanie, które nie znajduje się w FAQ. Gdzie mogę zadzwonić? Kto jest organizatorem biegu?

Organizatorem biegu jest Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, których siedziba mieści się w Poznaniu przy ul. Spychalskiego 34, 61-553 w pokojach: 201,202, 203, 204.

Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.

Kontakt do Organizatora:
tel. +48 (61) 835 79 17
e-mail: info@marathon.poznan.pl

Stron główna