Dojazd do lotniska Ławica

W dniu Maratonu dojazd do Lotniska Ławica z centrum Poznania będzie utrudniony. Osoby dojeżdżające na lotnisko powinny założyć odpowiednio dłuższy czas na dojazd, po to, aby ominąć dzielnice, przez które przebiega trasa.

W przypadku dojazdu autostradą sugerujemy skorzystanie ze zjazdu Poznań Zachód na drogę ekspresową S11, a następnie na zjeździe Poznań Ławica – w kierunku lotniska. Dojazd zachodnią obwodnicą Poznania (S11) rekomendujemy jako najmniej kłopotliwy sposób dojazdu na Ławicę.

Dojazd do Dworca Głównego PKP i Dworca PKS

Dojazd do Dworca Głównego PKP i Dworca PKS będzie utrudniony, gdyż obiekty te są „otoczone” trasą biegu.

Niezależnie od kierunku przyjazdu, prosimy o wyjazd/wyjście z dużym wyprzedzeniem. Prosimy pamiętać, że kiedy na danym segmencie trasy pojawią się pierwsi zawodnicy, to „śluzy”, jeśli w ogóle będą otwierane, to bardzo rzadko i jedynie na krótko.

Dojazd do miasta z autostrady A2

Jeśli będziesz jechać do Poznania autostradą A2, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie zjechanie z autostrady na węźle Poznań-Krzesiny i dojazd do centrum ul. Krzywoustego/Królowej Jadwigi. Jadąc od strony zjazdu Poznań-Komorniki ulicą Głogowską w stronę centrum, napotkasz śluzę na skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska. Nie zalecamy korzystania ze zjazdu Poznań-Luboń.

Warto pamiętać, że jedynymi bezkolizyjnymi wjazdami do wnętrza pętli maratonu będą:
Krzywoustego (Trasa Katowicka), Niestachowska, św. Wawrzyńca. Radzimy korzystać z tych ulic nawet kosztem nadłożenia drogi. Dodatkowo zdecydowanie należy rozważyć dojazd do centrum miasta pociągiem, o ile tylko podróżuje się z rejonu jakiegoś przystanku kolejowego lub jest się w stanie do niego dojechać. Rozkład jazdy pociągów można sprawdzić na wielu stronach, np. rozklad.sitkol.pl.