Twoje 42 km i 195 m marzeń!

W tym roku trasa 20. PKO Poznań Maratonu może zależeć także od Ciebie! Chcemy żebyś czerpał radość z każdego kroku jaki zrobisz na tym koronnym dystansie. Zależy nam byś pokonał kolejne kilometry z jeszcze większą motywacją i determinacją.

Wiemy, że podejmując wyzwanie ponad 42 km dokładnie planujesz rozkład sił na trasie, analizujesz jej profil i obierasz główny cel: meta! Być może twoje założenia na starcie nie zawsze zachwycają cię na mecie, bo ostatnie kilometry na Grunwaldzkiej się dłużą lub ostry podbieg na Świętego Wawrzyńca sprawił, że całkowicie opadłeś z sił.

Dlatego chcemy byś razem z nami odświeżył dotychczasową mapę naszego Maratonu. Napisz, którymi ulicami chciałbyś pobiec, a które zakątki Poznania wolałbyś omijać szerokim łukiem. Pamiętaj, że po swobodnych zbiegach trasa i tak się zrównoważy więc planuj mądrze ;)

Chcesz, by biegacze podążali Twoim śladem? Nie zastanawiaj się, weź mapę i zaznacz ulice, które twoim zdaniem powinny stworzyć idealną drogę do życiówki.

Pamiętaj, że:

  • miejsce startu to ul. Grunwaldzka na wysokości World Trade Center MTP,
  • meta znajduje się na Placu Marka MTP,
  • dystans to 42,195 km,
  • dzień Maratonu to spore utrudnienia w komunikacji miejskiej, dlatego zaplanuj trasę tak, by w miarę możliwości ominąć linie tramwajowe i główne węzły komunikacyjne.

Weź pod uwagę by:

  • trasa przebiegała po dwujezdniowych nitkach,
  • trasa nie prowadziła drogami krajowymi,
  • trasa nie utrudnia dojazdu np. szpitali, stacji paliw,

Zrobimy co w naszej mocy żeby spełnić Wasze marzenia. Liczymy, że Wasze pomysły będą przychylne służbom porządkowym i instytucjom odpowiedzialnym za organizację ruchu.

Propozycje wysyłajcie na adres mailowy: info@marathon.poznan.pl o tytule: „Twoje 42km i 195m marzeń”. Czekamy do 5 marca!