Poznań Maraton w dniu wyborów? Komunikat!

Kochani Biegacze, jak wiecie, daty naszych kolejnych imprez ustalamy z dużym wyprzedzeniem po to, by się dobrze do nich przygotować i dać Wam dużo czasu na zapisy.

Szykując 22. edycję Poznań Maratonu mieliśmy świadomość, że jej termin może pokryć się z datą wyborów parlamentarnych w Polsce. Stąd stosowny zapis w naszym regulaminie (konkretnie: ostatni punkt regulaminu 22. Poznań Maratonu).

Data wyborów parlamentarnych wciąż jest nieznana i może zostać ogłoszona najpóźniej 12 sierpnia. Nie chcemy trzymać Was dłużej w niepewności, dlatego informujemy, że w przypadku wyznaczenia wyborów na 15 października 2023 r. będziemy zmuszeni przesunąć nasz bieg na 22 października.

Prosimy, weźcie pod uwagę tę okoliczność zapisując się na 22. Poznań Maraton. Zgodnie z regulaminem, ewentualna zmiana terminu biegu wynikająca z daty wyborów nie rodzi po stronie zawodników żadnych roszczeń, w tym roszczeń odszkodowawczych.

Trzymamy kciuki, by w dacie naszego biegu nie zaszła żadna zmiana. Jeśli jednak w przewidywanym terminie zamiast maratonu, pobiegniecie do urn, to w Poznaniu spotkamy się z tygodniowym „poślizgiem”. Mamy nadzieję, że w komplecie :)