Pobiegnij dla Michała!

Podczas 19. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza odbywającego się w niedzielę 14 października w Poznaniu, zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Michała. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Michała” i dotrzeć z nią do mety.

Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów organizowanych w ramach 19. PKO Poznań Maratonu. 28-letni Michał w wyniku wypadku doznał licznych urazów czaszkowo-mózgowych. Szansą dla niego na powrót do sprawności jest rehabilitacja i specjalistyczne leczenie. Michał jest podopiecznym Fundacji Votum.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Michała” będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego, w Biurze Maratonu mieszczącym się w Hali nr 3 MTP, przy ul. Głogowskiej 14 w Poznaniu, w piątek 12 października i sobotę 13 października, w godzinach od 10:00 do 20:00.

PKO Bank Polski od 2013 roku realizuje autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń, organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. Od początku powstania programu, Fundacja PKO Banku Polskiego zorganizowała już 370 takich akcji, dzięki czemu wsparła 420 beneficjentów kwotą bliską 4,732 mln zł.

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Czwarta edycja tej imprezy pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbyła się 15 września tego roku. Rywalizowaliśmy i pomagaliśmy na stadionach lekkoatletycznych w: Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie oraz Wrocławiu. W sumie 6,5 tys. uczestników w całym kraju, pokonało łącznie 34 796 okrążeń, czyli niemal 14 tys. km. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże blisko 730 tys. zł na posiłki dla dzieci i dodatkowe 120 tys. zł na cele charytatywne, wskazane przez dopingujących na stadionach kibiców.

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem