PKO Poznań Virtual już za Tobą? Zobacz jak przesłać swój wynik!

Jak będą wyglądać wyniki z biegu?

Nieoficjalne wyniki PKO Poznań Virtual Run będą zamieszczone w zakładce Virtual Run / Wyniki bezpośrednio po biegu. Wyniki oficjalne PKO Poznań Virtual Run będą zamieszczane po uzyskaniu zdjęć/zrzutów ekranu przez zawodników w dniu 26 października 2020 r.

Dane uczestników (imię, nazwisko, rok urodzenia, miejscowość, kraj, klub, kategoria wiekowa, drużyna klasyfikowana, czas netto, kraj, płeć) PKO Poznań Virtual Run zostaną zamieszczone w wynikach końcowych biegu na stronie internetowej biegu o ile uczestnik wyrazi na to zgodę. W przypadku braku zgody uczestnika na umieszczenie ww. danych w oficjalnych wynikach umieszczony zostanie wyłącznie numer startowy uczestnika oraz jego czas.

Każdy uczestnik, by zostać sklasyfikowanym, rejestruje swój bieg pobierając aplikację mobilną PKO Poznań Virtual Run lub poprzez inne urządzenie rejestrujące (Endomondo, Strava, itp.). Istotne jest, aby zawodnik miał możliwość przesłania zdjęcia ekranu z zarejestrowanym biegiem/zrzutu ekranu prezentującego bieg z widocznym dystansem i czasem.

Zrzut zdjęcia ekranu musi zawierać informacje takie jak: pokonany dystans, czas i data. Zrzut zdjęcia ekranu należy przesyłać do dnia 25 października 2020r. do godz. 23.59 za pośrednictwem aplikacji PKO Poznań Virtual Run. Klasyfikacja generalna i wiekowa odbędzie się się na podstawie czasów netto wszystkich uczestników PKO Poznań Virtual Run.

Aplikację można pobrać tutaj:

Jak zapisać czas w aplikacji Poznań Virtual Run?

W przypadku biegu z aplikacją Poznań Virtual Run:

 1. Przed startem upewnij się, że masz najbardziej aktualną wersję aplikacji, a sama aplikacja ma wszystkie niezbędne zgody do poprawnego działania (w szczególności zgoda na działanie w tle oraz wyłączenie oszczędzania energii)
 2. Uruchom aplikację
 3. Wybierz wydarzenie (dystans), w którym bierzesz udział
 4. Wciśnij „Rejestruj wyścig” i wprowadź swój numer startowy oraz adres mailowy podany podczas rejestracji
 5. Po poprawnym zalogowaniu, pokaże się ekran rejestracji dystansu
 6. Wciśnij start i rozpocznij bieg
 7. Po osiągnięciu dystansu aplikacja automatycznie zatrzyma czas i pokaże okno podsumowujące
 8. Po wgraniu wyniku do systemu, aplikacja aktywuje zakładkę „Mój wynik”, gdzie zobaczysz aktualne miejsce

Na dokładność zapisu trasy poprze GPS wpływa wiele czynników, m.in.: model telefonu, system operacyjny, sieć komórkowa, aktualne warunki atmosferyczne, etui/pokrowiec, miejsce startu i dostępność satelit GPS. Należy pamiętać również, aby aplikacja miała zgodę na działanie w tle.
W związku z powyższym, sugerujemy dublowanie śledzenia GPS aplikacją, której używasz na co dzień do treningów lub zegarkiem GPS. Dotyczy to w szczególności dystansu półmaratonu oraz maratonu.

Android

Aplikacja powinna posiadać zgodę na pracę w tle (USTAWIENIA – APLIKACJE – Poznań Virtual Race – BATERIA – należy zezwolić na pracę aplikacji w tle. Wyłączona powinna być również opcja optymalizacji energii.

iOS (iPhone)

Aplikacja powinna posiadać zgodę na odświeżanie w tle (USTAWIENIA – Poznań Virtual Race – ODŚWIEŻANIE W TLE włączone).

Podczas pierwszego uruchomienia, aplikacja zapyta o wydanie zgody na śledzenie/lokalizację GPS oraz dostęp do aparatu. Musisz wyrazić zgodę na obie funkcje aby aplikacja mogła poprawnie pracować.

Jak zapisać czas w przypadku wyboru startu z własną aplikacją śledzącą lub zegarkiem GPS?
W przypadku wyboru startu z własną aplikacją śledzącą lub zegarkiem GPS, należy:

 • wgrać minimum jeden, maksymalnie 3 pliki graficzne (rozszerzenie pliku .jpg lub .png, wielkość pliku, max 2mb)
 • wpisać mail rejestracyjny (podany przy rejestracji)
 • wpisać numer startowy
 • wpisać czas

Opcja wgrania wyniku będzie dostępna 17 i 18 października zarówno w aplikacji poprzez „Wgraj swój wynik), jak i również przez stronę internetową korzystając z opcji DODAJ WYNIK.
Akceptowane będą tylko te wyniki, na których zrzucie ekranu będzie widoczna data, dystans oraz czas. W przypadku, gdy na zrzucie ekranu dystans jest minimalnie większy niż ten wymagany do przebiegnięcia, brany pod uwagę jest czas ze zrzutu, a nie ten skorygowany do dystansu wydarzenia.

instrukcja aplikacji