Oficjalne wyniki PKO Poznań Virtual Run

1402 biegaczy oraz 5 wózkarzy zameldowało się na mecie PKO Poznań Virtual Run.

Najpopularniejszym dystansem wśród uczestników był bieg na 10 kilometrów, z którym zmierzyło się 490 zawodników. W dystansie maratońskim (42,195km) wzięło udział 139 biegaczy, a w półmaratońskim 423. Pełne wyniki zawodów na różnych dystansach można sprawdzić na stronie sts-timing.

Oprócz klasyfikacji generalnej w wynikach znajdują się również rozstrzygnięcia w innych, licznych, klasyfikacjach: m.in. wiekowej, drużynowej czy wojewódzkiej. Nie zabrakło również wyróżnień dla najszybszej poznanianki oraz poznaniaka, najstarszej uczestniczki i uczestnika. Wszystkim biegaczkom i biegaczom gratulujemy osiągniętych wyników, dziękujemy za zaangażowanie i liczymy, że już wkrótce spotkamy się na prawdziwej mecie.

PKO Poznań Virtual run odbył się 17 i 18 października 2020 roku i pozwalał na przebiegnięcie wybranego dystansu w każdym miejscu na ziemi. Obsada poznańskiego biegu była międzynarodowa, bowiem na listach startowych zobaczyć można reprezentantów Islandii, Wielkiej Brytanii, Danii, Stanów Zjednoczonych, Hongkongu i Grecji. Zdjęcia pokazywały nam, że zawodnicy biegli w wielu zakątkach świata, oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa oraz wszelkich zasad sanitarnych.

Sponsorami PKO Poznań Virtual Run byli PKO Bank Polski i Lidl. Organizatorem zawodów były Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, a honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania.