Michał, Karolina oraz Ziemek liczą na Twoją pomoc!

Tradycją naszego maratonu są akcje charytatywne. Tradycją też jest akcja Sponsora Tytularnego – PKO Banku Polskiego pod hasłem „Biegniemy dla…”.

– W tym roku pobiegniemy dla 28-letniego Michała z Poznania, który uległ poważnemu wypadkowi. Liczymy, że ze specjalną kartką przyczepi jeszcze więcej zawodników niż przed rokiem, kiedy było ich prawie trzy tysiące – mówił na wczorajszej konferencji Roman Drygas, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Poznaniu i jednocześnie uczestnik sześciu maratonów w Poznaniu. Szansą dla Michała na powrót do sprawności jest rehabilitacja i specjalistyczne leczenie. Aby pomóc Michałowi, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „Biegnę dla Michała” i dotrzeć z nią do mety. Kartki te będzie można odbierać na stoisku PKO Banku Polskiego, które mieścić się będzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich tuż obok Biura Zawodów.

Karolina ma 38 lat i jest chora na raka mózgu. Aby przeżyć musi jak najszybciej rozpocząć terapię w klinice w Niemczech, ponieważ guz rośnie i każdy dzień zwłoki pogarsza rokowania. Pomóc Karolinie można poprzez wrzucenie pieniędzy do puszek, z którymi podczas weekendu maratońskiego na terenie MTP będą poruszać się wolontariusze w białych koszulkach z charakterystycznym zielonym logo akcji.

7-letniemu Ziemkowi kilka lat temu nagłe zatrzymanie krążenia uszkodziło centralny układ nerwowy i od kilku lat musi poddawać się codziennej rehabilitacji, aby jakość jego życia nie odbiegała od jakości życia jego rówieśników. Aby rozpocząć jego leczenie i zebrać potrzebne środki rodzice wraz z przyjaciółmi rodziny ruszyli do akcji i stworzyli projekt „I Love Ziemek” czyli zbiórka plastikowych nakrętek. Nakrętki podczas weekendu maratońskiego można wrzucać do specjalnie przygotowanych pojemników na stoisku fundacji „I love Ziemek” na targach Poznań Sport Expo.

Wspólnie z Michałem, Karoliną oraz Ziemkiem liczymy na Wasze wsparcie.