Emocje na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie 2018!

Dziś rozpoczynają się lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Berlinie, które potrwają aż do 12 sierpnia.

Poniżej przygotowaliśmy spis wszystkich biegowych potyczek, które zapewne warto obejrzeć a przede wszystkim mocno trzymać kciuki za startujących Polaków. Szczególnie polecamy wsparcie w ostatni dzień mistrzostw w zmaganiach maratońskich, w których w kategorii pań wystartuje Izabela Trzaskalska, natomiast wśród panów zobaczymy Błażeja Brzezińskiego, który podczas 11. PKO Poznań Półmaratonu uplasował się na 7 pozycji, a także Arkadiusza Gardzielewskiego, Mariusza Giżyńskiego, Artura Kozłowskiego, Yareda Shegumo i Henryka Szosta.

KWALIFIKACJE – poniedziałek, 6 sierpnia

16:30 – 100 m, kwalifikacje, mężczyźni – (Dominik Kopeć, Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski)
17:05 – 400 m pł, kwalifikacje, mężczyźni – (Patryk Dobek, Jakub Mordyl)
17:45 – 100 m, kwalifikacje, kobiety – (Ewa Swoboda)

DZIEŃ PIERWSZY – wtorek, 7 sierpnia

10:00 – 400 m pł, kwalifikacje, kobiety – (Joanna Linkiewicz, Justyna Saganiak)
11:05 – 800 m, kwalifikacje, kobiety – (Anna Sabat, Angelika Cichocka)
11:40 – 3000 m z przeszkodami, kwalifikacje, mężczyźni – (Krystian Zalewski)
19:05 – 100 m, półfinały, kobiety – (ew. Ewa Swoboda)
19:30 – 100 m, półfinały, mężczyźni – (ew. Dominik Kopeć, Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski)
19:55 – 400 pł, półfinały, mężczyźni – (ew. Patryk Dobek, Jakub Mordyl)
20:20 – 10 000 m, finał, mężczyźni
21:00 – dziesięciobój (400 m), mężczyźni – (Paweł Wiesiołek)
21:30 – 100 m, finał, kobiety – (ew. Ewa Swoboda)
21:50 – 100 m, finał, mężczyźni – (ew. Dominik Kopeć, Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski)

DZIEŃ DRUGI – środa, 8 sierpnia

09:35 – dziesięciobój (110 m pł), mężczyźni – (Paweł Wiesiołek)
10:10 – 100 pł, kwalifikacje, kobiety – (Karolina Kołeczek, Klaudia Siciarz)
10:50 – 200 m, kwalifikacje, mężczyźni
11:30 – 400 m, kwalifikacje – (Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)
12:05 – 1500 m, kwalifikacje, mężczyźni – (Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)
19:10 – 400 m pł, półfinały, kobiety – (ew. Joanna Linkiewicz, Justyna Saganiak)
19:35 – 400 m, półfinały, mężczyźni – (ew. Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk, Karol Zalewski)
20:00 – 800 m, półfinały, kobiety – (ew. Anna Sabat, Angelika Cichocka)
20:20 – 200 m, półfinały, mężczyźni
20:45 – 10 000 m, finał, kobiety – (Katarzyna Rutkowska)
21:35 – dziesięciobój (1500 m), mężczyźni – (Paweł Wiesiołek)

DZIEŃ TRZECI – czwartek, 9 sierpnia

10:00 – siedmiobój (100 m pł), kobiety
10:55 – 110 m pł, kwalifikacje, mężczyźni – (Damian Czykier, Artur Noga)
11:30 – 800 m, kwalifikacje, mężczyźni – (Mateusz Borkowski, Adam Kszczot)
19:25 – 100 m pł, półfinały, kobiety – (ew. Karolina Kołeczek, Klaudia Siciarz)
19:50 – 400 m, półfinały, kobiety – (ew. Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)
20:15 – 400 m pł, finał, mężczyźni – (ew. Patryk Dobek, Jakub Mordyl)
20:30 – siedmiobój (200 m), kobiety
21:00 – 200 m, finał, mężczyźni
21:20 – 3000 m z przeszkodami, finał, mężczyźni – (ew. Krystian Zalewski)
21:50 – 100 m pł, finał, kobiety – (ew. Karolina Kołeczek, Klaudia Siciarz)

DZIEŃ CZWARTY – piątek, 10 sierpnia

11:25 – 200 m, kwalifikacje, kobiety – (Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła)
12:00 – 1500 m, kwalifikacje, kobiety – (Sofia Ennaoui)
12:25 – 3000 m z przeszkodami, kwalifikacje, kobiety – (Alicja Konieczek, Matylda Kowal, Katarzyna Kowalska)
13:05 – 4×400 m, kwalifikacje, mężczyźni – (reprezentacja Polski)
13:40 – 4×400 m, kwalifikacje, kobiety – (reprezentacja Polski)
19:10 – 110 m pł, półfinały, mężczyźni – (ew. Damian Czykier, Artur Noga)
19:35 – 800 m, półfinały, mężczyźni – (ew. Mateusz Borkowski, Adam Kszczot)
19:55 – 200 m, półfinały, kobiety – (ew. Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła)
20:20 – siedmiobój (800 m), kobiety
20:50 – 400 m pł, finał, kobiety – (ew. Joanna Linkiewicz, Justyna Saganiak)
21:05 – 400 m, finał, mężczyźni – (ew. Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk, Karol Zalewski)
21:20 – 800 m, finał, kobiety – (ew. Anna Sabat, Angelika Cichocka)
21:35 – 110 m pł, finał, mężczyźni – (ew. Damian Czykier, Artur Noga)
21:50 – 1500 m, finał mężczyźni – (ew. Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)

DZIEŃ PIĄTY – sobota, 11 sierpnia

20:20 – 400 m, finał, kobiety – (ew. Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)
20:35 – 800 m, finał, mężczyźni – (ew. Mateusz Borkowski, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)
20:50 – 200 m, finał, kobiety – (ew. Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła)
21:00 – 5000 m, finał, mężczyźni
21:30 – 4×400 m, finał, mężczyźni – (ew. reprezentacja Polski)
21:50 – 4×400 m, finał, kobiety – (ew. reprezentacja Polski)

DZIEŃ SZÓSTY – niedziela, 12 sierpnia

09:05 – maraton, finał, kobiety – (Izabela Trzaskalska)
10:00 – maraton, finał, mężczyźni – (Błażej Brzeziński, Arkadiusz Gardzielewski, Mariusz Giżyński, Artur Kozłowski, Yared Shegumo, Henryk Szost)

19:30 – 4×100 m, kwalifikacje, kobiety – (reprezentacja Polski)
19:50 – 4×100 m, kwalifikacje, mężczyźni – (reprezentacja Polski)
20:15 – 3000 m z przeszkodami, finał, kobiety – (ew. Alicja Konieczek, Matylda Kowal, Katarzyna Kowalska)
20:35 – 1500 m, finał, kobiety – (ew. Sofia Ennaoui)
20:55 – 5000 m, finał, kobiety – (Paulina Kaczyńska, Katarzyna Rutkowska)
21:20 – 4×100 m, finał, kobiety – (ew. reprezentacja Polski)
21:35 – 4×100 m, finał, mężczyźni – (ew. reprezentacja Polski)