Duet nie do zatrzymania

Marcin Grabiński, jest niewidomym maratończykiem i biega w kategorii T11. Od 1998 r. choruje na zespół Lebera, który objawia się obustronnym zanikiem nerwu wzrokowego. Niewidomy maratończyk, reprezentant i Mistrz Polski legitymuje się rekordem życiowym 02:52:52.

Jako 12-sty zawodnik w swojej kategorii zameldował się na mecie podczas mistrzostw świata w Londynie w 2019 roku.

Marcin Kęsy, maratończyk, zawodnik legitymujący się wynikami: 5 km – 00:15:22 10 km – 00:31:33 15 km – 00:50:03 Półmaraton – 01:10:47 Maraton – 02:28:36. Współtwórca i założyciel oraz trener grupy PRO366. Licencjonowany przewodnik Reprezentacji Polski kategorii T11, Uczestnik Mistrzostw Świata – Londyn 2019.

Od 2017 roku Marcin Grabiński i Marcin Kęsy razem trenują i zdobywają kolejne biegowe sukcesy. Ich ostatnim osiągnięciem był start w Virgin Money London Marathon 2019, w ramach którego odbywały się Mistrzostwa Świata w Maratonie. Polski duet był najlepszy wśród zawodników kategorii T11. Organizatorzy zdecydowali się jednak połączyć kategorię T11 – przeznaczoną dla osób niewidomych lub takich, które mają znikome resztki wzroku z kategorią T12 -gdzie pole widzenia ocenia się do 5 stopni, czyli 10% tego co widzi zdrowy człowiek. Zawodnicy w kat. T12 mogą biegać sami lub z przewodnikiem. W efekcie końcowym Grabiński i Kęsy w Londynie zajęli 12. lokatę.

Obecnie Polacy trenują mając w planach występ na paraolimpiadzie Tokio 2020. Zawodnicy zbierają na ten cel fundusze: https://zrzutka.pl/csnsxf

Już 19. października zapraszamy Was na pełne przeżyć spotkanie z duetem nie do zatrzymania!

Marcin Grabiński i Marcin Kęsy spotkają się z zawodnikami 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza podczas prelekcji, w dzień poprzedzający jubileuszowy bieg.

Temat wykładu to: Grabiński i Kęsy: Maraton bez barier, podczas którego opowiedzą o tym jak wyglądają przygotowania oraz jakie przeszkody powstają na drodze do biegania maratonu przez osobę niewidomą. Wspomną także o zawodach i mistrzostwach świata w Londynie i maratonie w Nowym Jorku. Słuchacze mogą spodziewać się także mnóstwa anegdot z życia obu reprezentantów Polski.

Pełny program godzinowy prelekcji podczas 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza zostanie przedstawiony już wkrótce na stronie w zakładce Imprezy towarzyszące / Prelekcje.