Drużyna Ziemka

116 170 kg plastikowych nakrętek. To efekty zbiórki stowarzyszenia I love Ziemek.

Akcja prowadzona jest przez rodziców 8-letniego chłopca, który każdego dnia walczy o swoją sprawność i lepszą jakość życia. Zbiórka, w którą zaangażowani są poznaniacy, lokalni przedsiębiorcy, szkoły, a nawet międzynarodowe firmy trwa już 8 lat.

Wyjątkowe dziecko

Tak o Ziemku mówią jego rodzice, którzy na co dzień są nieodłącznymi towarzyszami chłopca. To dzięki ich determinacji ośmiolatek poddawany jest regularnej rehabilitacji, może podróżować samochodem, a nawet uczestniczyć z tatą w treningach biegowych. Na swoim koncie ma udział w kilku półmaratonach, biegach ulicznych i crossowych.

2% szans na nowy start

8 lat temu chłopcu nagłe zatrzymanie krążenia uszkodziło centralny układ nerwowy. Rozpoczęła się walka o każdy dzień, bo chłopcu dawano 2 procent szans na przeżycie następnej nocy. Rodzice nie tylko nie wzięli pod uwagę takiego scenariusza, ale obrali cel – rodzina, pełna rodzina i mimo wielu ciężkich i wyczerpujących psychicznie i fizycznie lat walki o lepsze jutro, dzisiaj z uśmiechem i pozytywną energią witają każdy dzień….we TRÓJKĘ!

Moc plastikowych nakrętek

Zarówno nas jak i wiele innych osób, z którymi zetknęli się rodzice Ziemka podczas akcji zbierania nakrętek zastanawia się w czym tkwi ich fenomen. Pomagają chłopcu, ale w jaki sposób? By rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym czy zbieranie plastikowych wieczek, zakrętek, korków itd. to efektowna forma pomocy powstał specjalny film, który obrazuje cały cykl ich „życia”.

Obejrzyj film: Cykl życia nakrętki

Centrum Pozytywnej Energii

Przy okazji zachęcamy Was również do zapoznania się z fantastycznym projektem jaki stworzyli rodzice Ziemka na terenie Poznania. Centrum Pozytywnej Energii – jest to miejsce oryginalne, jedyne w swoim rodzaju na skalę kraju. Miejsce, które stworzone zostało z myślą o rodzicach i rodzinach dzieci niepełnosprawnych.
Więcej o projekcie: https://www.centrumpozytywnejenergii.com/
Więcej o wyjątkowym Ziemku: https://www.iloveziemek.com

Uwaga! Ty też możesz wesprzeć Ziemka!

  • Zbieraj plastikowe nakrętki, zakrętki, korki
  • Zebrane plastikowe nakrętki zabierz ze sobą na Targi Poznań Sport Expo, które odbywać się będą podczas weekendu maratońskiego, szukaj stoiska oznaczonego plakatami akcji NAKRĘCENI BIEGACZE
  • Zostaw nakrętki, a przy okazji odbierz swój pakiet startowy
  • Dzięki Tobie Ziemek pójdzie na rehabilitację