Biegniemy razem! Lidl dodaje biegaczom energii w postaci owoców.

20. edycja PKO Poznań Maratonu zbliża się wielkimi krokami. Już 20 października na linii startu staną zarówno debiutanci, jak i wielokrotni maratończycy.

Bez względu na biegowy staż, każdemu już teraz należą się ukłony – dystans 42 km 195 m naprawdę robi wrażenie. Na trasie biegaczy już po raz kolejny będzie wspierał Lidl Polska, dodając im dawki energii w postaci owoców.

Aby wystartować w maratonie należy pamiętać o wielomiesięcznych treningach, dbaniu o formę, dietę, ale także o regenerację. Lidl Polska wie, jak istotne jest regenerowanie organizmu podczas wysiłku, dlatego częstuje biegaczy produktami spożywczymi w punktach żywieniowych na trasie oraz mecie.

Owoce stanowią doskonałe źródło witamin, a dla sportowców podczas wysiłku są prawdziwym zastrzykiem energii, dlatego Lidl Polska przekazuje do ich dyspozycji prawie 7 ton świeżych owoców prosto z Ryneczku Lidla: 4 tony bananów, 1,5 tony jabłek, 1 tonę pomarańczy, 300 kilogramów winogron oraz 250 kg rodzynek.

Przygotowanie tak dużego wydarzenia jak PKO Poznań Maraton, wymaga intensywnych przygotowań wiele miesięcy wstecz, ale też w samym dniu sportowej imprezy, w której organizacji pomagają wolontariusze. Bez ich wsparcia zrealizowanie maratonu nie byłoby możliwe, dlatego również dla nich Lidl Polska przygotował 2 000 pakietów, a w nich: wafelki Roger, jabłka oraz wody mineralne Saguaro.

Mamy nadzieję, że nasze produkty dostarczą sportowcom wiele energii i poprowadzą ich do mety ze wspaniałymi wynikami. Trzymamy kciuki. Powodzenia!