Berlin, Frankfurt, Poznań

Atrakcyjne pakiety startowe i nagrody, odpowiednio przygotowana infrastruktura sportowa i imprezy towarzyszące… Organizatorzy Poznań Maratonu od pierwszej edycji biegu starali się, by z pozoru kolejny w Polsce bieg uliczny był wydarzeniem na topowym, międzynarodowym poziomie.

Wzorem był Zachód i legendarny maraton w Berlinie, a także Frankfurcie.

Podczas gdy tam rozwiązania i eko trendy na miarę masowej imprezy sportowej były wpisane w codzienność i przechodziły bez echa, w Polsce nic nie umknęło uwadze biegaczy. Przyzwyczajeni do najwyższych standardów zawodnicy, w 2015 roku doznali szoku 😃 czytając, że na trasie 16. PKO Poznań Maratonu zostanie zaserwowana im KRANÓWKA!

Na forach internetowych zawrzało:

Fuj
Nie płaciliśmy 100 złotych, za to by pić teraz wodę z kranu
To NIE jest dobra wiadomość :-(
Proponuję zwiększyć liczbę toi toi !!!
Ja pije codziennie i żyje xdd

Przewaga sceptycznych, pełnych uprzedzeń i stereotypów komentarzy nie przysłoniła jednak organizatorom wizji ekologicznego maratonu. Razem z firmą Aquanet należącą do ścisłej czołówki firm z branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce wypromowano słynną obecnie, poznańską kranówkę.

Często jesteśmy prekursorem pewnych rozwiązań – co łączy się z pewnym ryzykiem negatywnych komentarzy osób, które nie lubią nowości – ale uważamy, że warto stanąć w obronie własnych przekonań. Picie kranówki jest przede wszystkim ekologiczne i taką postawę chcemy promować – tłumaczyła w 2015 roku Monika Prendke szefowa biura prasowego.

4 lata później Polska jest krajem, w którym mocno promowane są postawy proekologiczne, poznaniacy są dumni z bycia EKO, a kranówka na dobre zagościła w półmaratońskim i maratońskim menu.

Dobra woda mocy doda 😉 na półmaratonie w kwietniu pomogła i to nie jeden raz 😉😀 Brawo za eko kubki i kranówkę. Papier lepszy niż ten paskudny plastik. Macie najlepiej ogarnięty system nalewania wody 🌊 Brawo!😃

Firma Aquanet, która jest dostarczycielem wody rokrocznie przekonuje do nawyku picia wody z kranu tysiące mieszkańców. Liczne akcje promocyjne i kampanie edukacyjne mają motywować do dbania o wspólne dobro jakim jest natura i środowisko.

Poznańska kranówka zawiera wysokie stężenia dwóch drogocennych dla organizmu człowieka pierwiastków! Są nimi wapń i magnez, zwane potocznie „pierwiastkami życia”. Poznańska kranówka jest czysta, świeża, zdrowa i dlatego po raz kolejny będzie zaspokajała pragnienie biegaczy podczas 20. PKO Poznań Maratonu.

PKO Poznań Maraton był pierwszym maratonem w Polsce podczas, którego zaproponowano uczestnikom do picia wodę z kranu. Warto jednak dodać, że pierwszy biegiem w Polsce, na którym kranówka zaspokajała pragnienie biegaczy był Półmaraton w Dąbrowie Górniczej i akcja zorganizowana przez tamtejsze Dąbrowskie Wodociągi.