Atrakcje weekendu maratońskiego nie tylko dla biegaczy!

W trakcie 20. PKO Poznań Maratonu nie zabraknie atrakcji przygotowanych przez PKO Bank Polski, sponsora tytularnego imprezy. Z okazji swojego jubileuszu – 100. rocznicy powstania – PKO Bank Polski przygotował niespodzianki dla uczestników poznańskiego maratonu.

Każdy z zawodników będzie mógł po wydarzeniu pobrać za darmo swoje zdjęcia z 3 punktów z trasy. Co setny zawodnik, który wbiegnie na metę otrzyma srebrną monetę kolekcjonerską „100-lecia powstania PKO Banku Polskiego”, wyemitowaną przez Narodowy Bank Polski.

Ponadto, w sobotę, obok biura zawodów, będzie mieściła się strefa lekkoatletyczno-piłkarska, w której w godzinach 14-20 najmłodsi sprawdzą precyzję i szybkość strzału, zagrają na specjalnym boisku 1 na 1, pobiegną na prawdziwej bieżni tartanowej, a także wystartują z bloków startowych jak zawodowi sprinterzy. Wszystko to pod okiem Sebastiana Chmary, ambasadora programu „PKO Biegajmy Razem” oraz Krzysztofa Golonki – mistrza świata trików piłkarskich i finalisty programu „Mam talent”.

W niedzielę PKO Bank Polski zaprasza do strefy zdrowia, w której będzie można skonsultować się z dietetykiem, przebadać stopy, przejść badanie kostka-ramię czy przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Z kolei na 13 kilometrze trasy maratonu stanie strefa kibica, w której do dopingu zagrzewać będzie Krzysztof Łoniewski z Polskiego Radia.
Podczas 20. PKO Poznań Maratonu odbędzie się również finał konkursu „100 km na 100-lecie Banku”, w którym uczestnicy mieli za zadanie przebiec 100 kilometrów w biegach sponsorowanych przez PKO Bank Polski.

Dodatkowo na terenie miasteczka maratońskiego na odwiedzających będzie dostępny także mobilny sklep Lecha Poznań! Jest on wypełniony klubowymi gadżetami i pamiątkami, które dedykowane są młodszym i starszym fanom klubu. Gorący doping na trasie zapewni biegaczom Strefa kibica Lecha Poznań, która zlokalizowana będzie w pobliżu 8 km.

Zapraszamy do udziału we aktywnościach i wspólnego kibicowania biegaczom podczas jubileuszowego, 20 PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza.