10 lat z PKO Bankiem Polskim

Nieodłącznie od 2010 roku Poznań Maraton wraz z PKO Bankiem Polskim tworzą jeden z największych biegów w Polsce. Dzięki pomocy Sponsora Generalnego, a od 2015 roku Sponsora Tytularnego poznański maraton staje się prawdziwym świętem dla każdego maratończyka jego bliskich i znajomych.

Pomoc Fundacji PKO

Fundacja PKO Bank Polski od wielu lat włącza się w inicjatywy na rzecz dobra publicznego zakresie: oświaty, wychowania, pomocy społecznej, ochrony i promocji zdrowia, kultury i sztuki, ochrony środowiska w tym działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz promowania celów społecznych w środowisku bankowym i organizacji wolontariatu.

Rozpoznawalną wśród biegaczy akcją charytatywną banku jest przede wszystkim udział w akcji: Biegnę dla…, którą fundacja organizuje od 6 lat. W tym czasie na terenie całej Polski odbyło się blisko 400 takich akcji, w których wzięło udział ponad 165 tys. osób. Biegnę dla… to dedykowany wybranej osobie bieg, dzięki, któremu można pomóc i zebrać fundusze m. in.: na leczenie czy rehabilitację. Ponadto stałym elementem weekendu maratońskiego jest interaktywne miasteczko PKO Banku Polskiego, które bawi, rozwija, ale także edukuje. Podczas ostatnich edycji imprezy wszyscy zainteresowani, dzieci i dorośli mogli spróbować swoich sił w konkurencjach lekkoatletycznych, wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy, zasięgnąć porad w strefie zdrowia czy spotkać się ze znanymi sportowcami.

Od kilku lat bank jest także partnerem akcji BiegamBoLubię która zachęca do aktywnego spędzania czasu i trenowania pod okiem profesjonalistów. Jako inicjator wielu imprez biegowych w Polsce wspiera młode talenty i napędza do rozwoju nowe pokolenia.

Moneta 100-lecia dla maratończyka

W tym roku PKO Bank Polski obchodzi rocznicę 100-lecia powstania. Z tej okazji została wprowadzona do obiegu srebrna moneta o nominale 10 złotych, która stanowi symbol założenia instytucji.

Miło nam poinformować, że kolekcjonerską monetą zostaną także obdarowani zawodnicy biorący udział w 20. PKO Poznań maratonie im. Macieja Frankiewicza – co setny biegacz na mecie będzie jej szczęśliwym posiadaniem.