Pobiegnij dla Tosi i Julii!

PKO Bank Polski zaprasza do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Tosi i Julii” organizowanej podczas 18. PKO Poznań Maratonu im Macieja Frankiewicza.

Biorąc udział w 18. PKO Poznań Maratonie, który odbędzie się w niedzielę 15 października 2017 r., będzie można pomóc dwóm chorym dziewczynkom. 2-letnia Tosia urodziła się z wrodzoną złożoną wadą serca i cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe. Do codziennego funkcjonowania niezbędne jest specjalistyczne leczenie, rehabilitacja i sprzęt wielofunkcyjny do poruszania się. Tosia jest podopieczną Fundacji Serce Dziecka. Julia również ma 2 lata i urodziła się z poważną wadę serca (serce jednokomorowe). Obecnie zbierane są środki na trzecią operację, a także na leczenie pooperacyjne. Julia jest podopieczną Fundacji Cor Infantis.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Tosi i Julii” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynek. Kartki będzie można odbierać na stoisku PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 3, ul. Głogowska 14) 13 i 14 października w godz. 10.00-20.00. Kartki będą również dostępne w sobotę w Biurze Zawodów biegów dziecięcych i młodzieżowych na terenie wokół Jeziora Maltańskiego.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Poznań Maraton i PKO Poznań Półmaraton. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W zeszłym roku 2279 uczestników 17. PKO Poznań Maratonu pomogło w ten sposób 2-letniej Kasi, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – dysplazją diastroficzną. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na leczenie dziewczynki. Od 2013 r. zostało przeprowadzonych 308 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 336 beneficjentów kwotą ponad 4,3 mln zł.

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Trzecia edycja imprezy odbyła się 16 września 2017 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegało w sumie 30 915 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 826 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

  

biegnę dla Tosi i Julii