Komunikat

Organizatorzy 18. PKO Poznań Maratonu wyrażają ubolewanie z powodu zaistniałej na starcie sytuacji. Informujemy, że wraz z Wielkopolską Policją i firmą odpowiadającą za zabezpieczenie trasy – Victory zostały podjęte kroki w celu wyjaśnienia sprawy opóźnienia rozpoczęcia zawodów.

Pierwsze spływające do nas informacje pokazują, że Wielkopolska Policja była zmuszona do przeprowadzenia kolejnego odbioru trasy, co przełożyło się na ostateczne opóźnienie startu zawodów. Wątpliwości Wielkopolskiej Policji dotyczącej zabezpieczenia wykonanego przez firmę Victory musiały być zweryfikowane przez Organizatorów 18. PKO Poznań Maratonu. Najważniejsze dla Organizatorów jest zapewnienie maksymalnego zabezpieczenia zdrowia i życia Uczestników, co pokazywaliśmy w ostatnich siedemnastu edycjach poznańskiej imprezy biegowej.
Organizatorzy prowadzą działania w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji i konieczne do tego jest uzyskanie ostatecznych, szczegółowych raportów od Wielkopolskiej Policji oraz firmy Victory.
W związku z zaistniałą sytuacją pragniemy przeprosić wszystkich uczestników za utrudnienia i niedogodności spotkane na starcie zawodów.