Fortuna na mecie

Na mecie na biegaczy czekać będzie idealna recepta na dopełnienie niedoboru elektrolitów.

Wybierając jedno z dwóch rodzai piwa: Miłosław Pilzner oraz Fortuna Czarne każdy z uczestników maratonu będzie mógł skosztować wielkopolskich specjalności od naszego Sponsora Browaru Fortuna, który dostarczy 3 200 litrów tego chmielowego napoju.

Miłosław Pilzner, który swój odmienny smak i aromat zawdzięcza otwartej fermentacji oraz użytym do jego produkcji odmianom chmielu. Takiego samego chmielu używają tzw. browary „rzemieślnicze”, które produkują “złoty nektar” dla mniejszych grup konsumentów, poszukujących odmiany w świecie piwa.

Miłosław Pilzner otrzymał złoty medal na Konsumenckim Konkursie Piw w ramach Chmielaków Krasnostawskich 2015, w kategorii piw jasnych w stylu Pils o zwartości ekstraktu 11,1 – 12,9o plato, w której startowało aż 47 piw!

Fortuna Czarne, czyli piwo dolnej fermentacji, ciemne, słodowe, które fermentuje w niskich temperaturach w tradycyjnych otwartych kadziach oraz długo leżakuje. W skład jego receptury wchodzi słód karmelowy, palony w browarze Miłosław, oraz wyciąg z orzeszków drzewa kola. Niezwykły smak tego piwa jest połączeniem delikatnie gorzkiego, palonego słodu zrównoważonego dawką zaskakującej słodyczy. Na podniebieniu praktycznie nie wyczuwa się alkoholu. Fortuna Czarne ma właściwości orzeźwiające, a przy tym może być pite jako piwo deserowe.

Fortuna CZARNE zostało wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Fortuna CZARNE od lat stanowi element tożsamości społeczności lokalnej i należeć do dziedzictwa kulturowego regionu, z którego pochodzi.

miloslaw_pilzner2 fortuna_czarne