BIEGNIEMY RAZEM! – Lidl dostarcza biegaczom energii
w postaci owoców i czekolady

18 edycja PKO Poznań Maratonu zbliża się wielkimi krokami. Wśród tych, którzy wezmą w nim udział, będą zarówno debiutanci, jak i wielokrotni maratończycy.

Bez względu na biegowy staż, każdemu już teraz należą się ukłony – dystans 42 km 195 m to nie lada wyzwanie. Na trasie biegaczy już po raz kolejny będzie wspierał Lidl Polska, dostarczając dawkę energii w postaci owoców i czekolady.

Udział w maratonie oznacza wielomiesięczne treningi przygotowujące, dbanie o formę, dietę, ale także o regenerację. Lidl Polska wie, jak ważna jest regeneracja organizmu podczas wysiłku, dlatego wychodzi naprzeciw tym potrzebom, zapewniając biegaczom produkty spożywcze w punktach żywieniowych na trasie oraz na mecie.

Owoce stanowią doskonałe źródło witamin, a dla sportowców podczas wysiłku są prawdziwym zastrzykiem energii, dlatego Lidl Polska przekazuje do ich dyspozycji świeże owoce prosto z Ryneczku Lidla: 4 tony bananów, 1,5 tony jabłek, 1 tonę pomarańczy oraz winogrona. Siły sportowcom doda również 300 kg gorzkiej czekolady Fin Carré z certyfikatem UTZ (potwierdzającym poszanowanie godności ludzkiej i środowiska w procesie praw i zbioru kakaowca) i 250 kg rodzynek.

Przygotowanie tak dużego wydarzenia jak PKO Poznań Maraton, wymaga intensywnych przygotowań wiele miesięcy wstecz, ale też w samym dniu sportowej imprezy, w której organizacji pomagają wolontariusze. Bez ich wsparcia zrealizowanie maratonu nie byłoby możliwe, dlatego również dla nich Lidl Polska przygotował 2 000 pakietów, a w nich: wafelki Roger, jabłka oraz wody mineralne.

Mamy nadzieję, że nasze produkty dostarczą sportowcom wiele energii i poprowadzą ich do mety ze wspaniałymi wynikami. Trzymamy kciuki. Powodzenia!